FAQ

Czy można stosować Vetericyn po upływie terminu przydatności?

Vetericyn należy stosować w terminie wskazanym na opakowaniu. Stosowany po upływie terminu przydatności Vetericyn może być nieskuteczny.

Czemu gama produktów Vetericyn jest bezpieczna?

Vetericyn nie zawiera substancji wybielających. Substancje wybielające mają działanie korozyjne, szczypią, tworzą opary i nie nadają się do zastosowań do których przeznaczony jest Vetericyn. Vetericyn jest nietoksyczny i bezpieczny, nie szczypie i ma odpowiednie pH.

Czy Vetericyn można stosować z innymi preparatami i lekami?

Zaleca się stosowanie preparatu Vetericyn jako jedynego środka, zgodnie ze wskazaniami na etykiecie. Nie ma jednak znanych przeciwwskazań do stosowania z innymi środkami, nie ma również znanych negatywnych interakcji z lekami. Jeśli musisz zastosować również inny środek, np. repelent, zalecamy odczekanie 60 sekund po uprzedniej aplikacji Vetericynu. Nie zapomnij poinformować lekarza weterynarii o stosowaniu przez Ciebie Vetericu przed wdrożeniem jakiegokolwiek programu leczenia. Vetericyn nie jest przeznaczony do leczenia chorób układowych.

Produkt jest mętny. Czy jest to normalne?

W przypadku preparatu HydroGel jest to całkowicie normalne. Przed aplikacją należy wstrząsnąć butelką. Upewnij się, że produkt ma dobrą datę przydatności do użycia.

Dlaczego płyn tężeje jeśli nie jest używany przez długi czas?

Przyczyną może być zamrożenie, niedokładne zamknięcie butelki, niedokręcenie aplikatora, przechowywanie w nieodpowiednich warunkach lub wystawienie preparatu na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Preparat HydroGel ma większą gęstość, jest o całkowicie normalne.

Czy Vetericyn może być przelewany do innego opakowania?

Przelewanie Vetericynu nie jest zalecane z uwagi na możliwe zanieczyszczenie preparatu i utlenianie się substancji aktywnych. Nawet czyste butelki, jeśli są wykonane z niewłaściwych materiałów, mogą neutralizować substancje aktywne.

Czemu Vetericyn jest tak wyjątkowy?

Przede wszystkim, w odróżnieniu od wielu dostępnych na rynku preparatów, jest całkowicie bezpieczny dla wszystkich gatunków zwierząt. Vetericyn nie szczypie, nie podrażnia, nie jest toksyczny, nie brudzi, jest przyjazny dla środowiska i może być stosowany w miejscach tak wrażliwych jak okolice oczu, uszu, nosa i pyska. Vetericyn nie uszkadza zdrowej tkanki, nie zawiera sterydów, alkoholu czy antybiotyków, jest biodegradowalny.

Czemu to, że nie zawiera antybiotyków, jest tak ważne?

Na świecie pojawiła się tendencja nadużywania i powszechnego stosowania antybiotyków, przez co coraz częściej pojawiają się antybiotykooporne szczepy bakterii. Vetericyn jest całkowicie bezpieczny, jego stosowanie pozbawione jest tych konsekwencji. Dodatkowo sprawdza się tam, gdzie są przeciwwskazania do stosowania antybiotyków.

Czy zaczerwienienie w miejscu zastosowania Vetericynu jest normalne?

Tak, jest to często obserwowane przy stosowaniu preparatu Vetericyn.

Czy skuteczność Vetericynu została potwierdzona w badaniach klinicznych?

Vetericyn powstał na bazie zatwierdzonej przez amerykańską Agencję Żywności i Leków (FDA) technologii przeznaczonej dla ludzi. By potwierdzić jego skuteczność i bezpieczeństwo przeprowadzono dwa zasadnicze badania kliniczne na zwierzętach i 25 badań klinicznych na ludziach.

W jakich krajach można kupić Vetericyn?

Distępny jest w Kanadzie, Chinach, Czechach, Danii, Dubaju, Anglii, Finlandii, Hong Kongu, Indonezji, Irlandii, Kuwejcie, Malezji, Norwegii, Polsce, Puerto Rico, Katarze, Rosji, Arabii Saudyjskiej, Singapurze, Słowacji, Hiszpanii, Tajwanie, Turcji, ZEA.

Vetercyn ma delikatny zapach chloru. Czy nie szczypie przy aplikacji?

Zapach wynika z zawartości FAC, jednak jego stężenie jest niewielkie i nie powoduje powstawania bólu.

Czy Vetericyn może być stosowany u wszystkich zwierząt?

Tak, jest bezpieczny dla wszystkich gatunków (ssaków, gadów i ptaków).

Jak należy przechowywać Vetericyn?

Vetericyn powinien być przechowywany w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ognia. NIE MOŻE BYĆ ZAMRAŻANY ani wystawiany na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Po każdym zastosowaniu aplikator powinien być szczelnie zamknięty.

Czy Vetericyn konfekcjonowany jest na miejscu?

Tak, jest butelkowany w fabryce koncernu Innovacyn zgodnie z surowymi normami FDA QSR, ISO 9001 i ISO 13485.